аксессуары для ipad, iphone по низким ценам www.shopse.ru

Лечение демодекоза, Розовый лишай, Экзема, Дерматиты, Угри.

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



METRORUBORIL + AQUARUBORIL

Сообщений 1 страница 30 из 55

1

Privet vsem !!! Kto to propoval Metroruboril krem i Aquaruboril v le4enie demodekoza?????

0

2

МЕТРОРУБОРИЛ
Лечебный уход при покраснении
кожи, розацеа и демодикозе

ПОКАЗАНИЯ
• Эритема лёгкой и средней степени
• Эритематозная стадия розацеа (купероз)
• Папулопустулезная и гранулематозная стадии розацеа
• Демодикоз
! Концентрация метронидазола 0,75% - выраженное
антипаразитарное и антибактериальное действие

Я впервые слышу о таких средствах.. Мне нравится, хочу купить!!!
но что-то никогда не встречала. И у них на сайте isispharma.ru написано напртив всех продуктов - не в наличии. Отправила им письмо на электронку. Буду ждать ответа или позвоню.

0

3

Ia uje vseo znaiu pro Metroruboril i Aquaruboril, procitala vseo shto esti v internete i na ruskom i na angliiskom, na ruminskom. Ia 3 nedeli uje polizuiusi, efect esti....ostalosi nedelea....posmotrim 4to budet...Na saite isispharma napisano 4to u nih netu v nalicii metroruboril, no u nas v Moldavii mojno naiti v liubuiu normalinuiu apteku..

0

4

Его надо использовать 4 недели всего? Это в комплесе все мажут (сначала лосьон Акваруборил, потом Метроруборил крем)?
А давно у вас демодекоз? Эти средства сушат кожу? Обострение вызывают? Какой эффект вообще?
эээ.. у меня столько вопросов сразу =) просто заинтересовалась им =)

0

5

U menea vsegda bila rovnaia, krasivaia koja....nu kak u vseh inogda viskokivali prishiki. Dva meseatza nazad posle kursa lecenie, imunitet oceni silino oslobel, i vapshe lecila menea odna dura. I vot srazu posle posledneva ukola poiavilasi sipi na lbe i oceni bistro rasprastranilasi na vseo litzo. Ia podumala 4to ato alerghia, naciala piti tabletki ot atovo..ne pomoglo. Cerez 2 nedeli poshla k dermatologu, ona srazu opredelila v ciom problema, ia sdelala analiz - demodekoz. Vot kurslecenie kotorii ona mne vipisala - skazala shto tak v Evrope leciut atu zarazu.

Vesi kurs lecenia dlitsea 45 dnei:
1-10 deni:
Spregali - kajdii vecer pered snom, utrom umivantsa dehtearnim milom;
Erolin - tabletki protiv alerghii, po odnoi tabletki v deni.

1-30 deni:
Flagyl (metronidazol) - 2 tabletki kajdii deni, utrom i vecerom;

13-45 deni:
Aquruboril - 3 raza v deni;
Metroruboril crem - 2 raza v deni, utrom i v poldeni;
Demalan krem - 1 raz v deni, vecerom pered snom.

V period lecenia ne polizovatsea kosmetikoi, kremami.

Отредактировано wolfy (2009-10-21 21:34:08)

0

6

V to je vremea nado leciti glaza, resnitzi u oftalmolog. I vot shto mne oftalmolog vipisal (ato pri tom shto u menea bila ne zapushenaia stadia, doktor skazala):
1-30 deni
Sheolacinie  kapli -  3 raza v deni po 2 kapli(po retzeptu), mojno sprositi v proisvodstvenii otdel aptek, navernoe i bez retzepta dadut;
Eyecrol kapli - 3 raza v deni po 2 kapli;
Utrom i vecerom obrabotati kraia vek nastoikoi kaleduli i potom Metroghil ghelem (ostorojno shtob ne to ne drugoe ne popalo v glaz);
Cerez deni miti glaza detskim milom i vitirati odnorzivimi salfetkami.

Glaza nelizea krasiti v period lecenia, nu esli ocini hocetsea mojno karandashom, no kajdii raz priideotsea otrezati koncik.

Отредактировано wolfy (2009-10-21 21:36:22)

0

7

Эти средства сушат кожу? Обострение вызывают? Какой эффект вообще?

Mne ati sredstva oceni nraveatzea. Aquaruboril nejno ocisheaet, vapshe ne sushit. A posle metroruboril crema, moia koja vapshe baldeet, nikakoi jirnosti. Pervuiu nedeliu ispolizovanie aquaruboril + metroruboril, tvet koji ulutshilsea znacitelino, prishiki nacinaiut iscezati. Na 2 nedele naciali poiavlitsea bolishie prishi (ne oleat) po 1-2 kajdii deni...no oni bistro prohodeat. Na 3 nedele toje samoe. Posmotrim  na 4-oi nedele 4to budet.
Mne kajetsea shto koja prosta ocishiaitsea naturalino, vse ati prishi proidut 4erez 2-3 nedeli i u menea snova budet narmalinoe litso.

A eshe okulist skazal cerez 30 dnei sdati snova analizi, no v privatnoi laboratorii, shtob mne poshitali skoliko kleshei na skoliko resnitz. Naprimer esli naidut odin klesh na 8 resnitz, to ato normalinoe iavlenie i mojno prekratiti lecenie glaz.

0

8

А чем мазать лицо между 10 и 13 днем? получается на 10 ом дне спрегаль заканчивается, а на 13ом начинается Метроруборил. А в перерыве что?
Хорошая схема лечения. С сайта метророруборила мне не ответили на письмо, попробую им позвонить. =)

0

9

Mejdu 10 i 13 dnem prosto piom Flagyl, nicem ne mazati. Ia daje ne sprosila vracia zacem ata pauza. Ia tupa delaiu vseo to shto mne ona skazala. Oceni silino haciu shtob bistree proshlo.

0

10

Pomponina
A u tebea kak prohodit lecenie? I kak davno ti lecishsea?

0

11

мне ответили с сайта:

Метроруборил - это было бы прекрасно, но, к сожалению, у нас его нет и
нигде в Москве Вы его не найдете. В начале следующего года у нас
появится новый крем от демодекоза. Называется Демодикс.. Следите за
информацией на наших сайтах.

0

12

Давно лечусь и многое пробовала, все стандартные схемы.
Метронидазол внутрь+пропитки спиртовыми настойками+демалан/метрогил/розамет+дегтярное мыло
Метронидазол внутрь+пропитки спиртовыми настойками+ЯМ+дегтярное мыло
Метод Белоруски + серная мазь.
Эфирные масла. Маски из глины.
Состояние кожи у меня по сравнению с тем что было, более-менее нормальное. Но иногда появляются прыщи на подбородке и между бровями.
До конца избавиться не получается.
Завтра пойду на анализ а потом к врачу в институт красоты, посмотрим что там скажут.
Насчет глаз, один раз делала анализ ресниц, отрицательный. Но лечение все равно проводила, протирала настойкой календулы, мазала демаланом и еще какими-то глазными мазями(подзабыла название уже).

Отредактировано Pomponina (2009-10-22 14:19:19)

0

13

привет всем, я так же лечилась метроруборилом да и не только.
сначала врач назначил процедуры и мазь метрогил,вроде улучшения были, лечилась 3 недели, стоило мне закончить лечения как сразу же начало снова появлятся сыпь, тогогда я обратилась к другому врачу и он прописал мне метроруборил, в инете нашла схему как принимать еще и в нутрь метранидазол, по мимо крема на лицо каждый день делала маску из таблеток стрептоцида и чередовала их с цинковой мазья смешаной с таблетками трихопола, курс продолжался 45 дней, но помимо этого пришлось сидеть на диете,минимум пол года,никикиго спиртного,сладкого,особено шоколада, приправ- маионеза, жареного и красится нельзя,все косметику обработать по возможности. каждый вечер гладить наволочку и вытирать лицо одноразовыми салфетками. я вылечилась, надеюсь эта информация поможет, врачам можете не верить,они мне не помогли, на лечение у меня ушло пол года,это блогодоря докторам)))) так бы ушло меньше,))))

0

14

markkiza
А вы в каком городе живете? Не понимаю, почему у нас нет метроруборила.. :(

0

15

я в молдове, в принцепе можно и без него, но пользоваться всеми остальными мазями и таблетками они тоже очень помогают

0

16

Эхх.. и wolfy тоже из Молдовы. Может оно только у вас продается.. :angry:

0

17

между прочим этот препарат во Франции разработан
Телефон горячей линии в Москве
+7 (495) 142-32-96
e-mail: sales@isispharma.ru
вот тел по инету нашла, задай isispharma.ru и найдешь всё про эту фирму,так что не отчайвайся,в Москве есть намного лучше средства которые нам недоступны,так что иши)

0

18

◄Международная аптека "Медцентр - Мосинтур"►, м. Павелецкая
    ул. Кожевническая, д. 13, тел. 235-78-53

◄Аптека "Новоарбатская"► м. Арбатская
    ул. Новый Арбат, д. 7 тел. 203-11-31

◄Аптека "Фолтер Трейд"► м. Тушинская
    ул. Пятницкое шоссе, д. 37 тел. 754-22-20, 751-76-76
вот адреса аптек где можно преобрести

0

19

ОГО! спасибо! А смотрела на сайте isispharma.ru. Но там в продаже ничего не было. Я им написала письмо(об этом выше писала), они ответили, что в наличии ничего нет, и что в Москве вообще не найти.
Спасибо большое за адреса. Где вы их нашли??  =))

0

20

Privet vsem, po povodu moevo kursa lecenie....ia zabila napisati pro shampuni "Freederm deoghoti "- umivatsa v tecenie meseatza (2 raza v nedeliu). Sheotku dlea volos dezinfetzirovati:
1. penkoi miti horosheniko sheotku
2. derjati nemnojko v kipeacionoi vode
3. v kipeacionoi vode s uksusom ili sokom limona.

0

21

wolfy привет! а сколько клещей у тебя в анализе находили?

0

22

k sojeleniu..mne ne skazali....prosto napisali shto klesh prisutsvuet i vseo. Imeno po etomu okulist mne posovetovala poiti v privatnuiu laboratoriu....tam tocino napishut....ia cerez nedeliu poidu, napishu o rezultate...

0

23

privet, nu cumva wolfy a fost la medicu dermatolog de la policnica n°1 din Chisinau?

0

24

Salut detahabibi!!!
Ai perfecta dreptate, la ploclinica nr 1, da sa fiu sincera nu stiu cum se numeste doamna doctor. Tu tot la ea ai fost? Te-a ajutat tratamentul? Eu m-am saturat deam de "mutra" mea...sper sa ma fac bine cit mai repede... :(

0

25

Salut Wolfy, Doamna doctor la care ma tratez se numeste Natalia... vorbeste rusa, cu privire la tratament ce sa-ti zic, sunt in faza a doua a tratamentului, efecte vizibile sunt dar totusi la o privire mai atenta in oglinda mai sunt vizibile acneele sau cum se mai numesc. Ce pot sa zis despre tratament, de la pastile s-a acutizat gastrita, iar de la Spregal fata mi se facea grasa, cu aquaruboril e mai bine cu toate ca le folosesc de 3 zile iar crema demalan nu pot s-o gasec nici intr-o farmacie, tu unde ai gasit-o? In general imbunataitri s-au vazut chiar de la inceput asa ca, pina la urma sper sa fie totu in regula  :yep:

0

26

Merci...nici nu stiam cum o cheama. Eu deja sunt la finele tratamentului, mai am 4 zile...dar nu sunt pe deplin multumita. Este adevarat ca nu mai am "buburuzele" alea strasnice pe fata...acum sunt muuult mai rare.....dar din pacate au inceput sa-mi iasa cosuri mai mari, din astea albe...pe frunte pe barbie si pe git ( nu sunt tare multe...dar oricum ma deranjeaza). Sper foarte tare ca e un efect normal...si ca asa fata se curata in mod natural. Am sa ma duk la doctor peste o saptamina, sa vad ce-mi mai zice.
Dar Demalan crema am gasit la o farmacie la botanica (pe la gara feroviara, bd Iurii Gagarin) nr de tel: 27 37 01, trebuie sa suni din timp sa faci comanda...si ei aduc timp de o zi (costa 250 lei un tub de 10 ml). Mai este o farmacie la Riscani (tel: 32 3219), acolo il prepara pe loc....costa doar 15 lei....dar miroase fooooarte urit....eu nu pot sa-l suport.

0

27

detahabibi dar pentru gene ce tratament urmezi???? Eu am facut tratamentul de 30 de zile despre care am scris mai sus....de citeva zile l-am terminat....dar simt mincarimi in zona okilor, inainte nu simteam.....trebuie sa ma duk sa dau analize.

Отредактировано wolfy (2009-10-26 22:06:36)

0

28

salut Wolfy, merci mult pentru informatie cu privire la demalan, chiar nu stiam de unde sa-l iau pentru a continua tratamentu. Cu privire la gene, in prima faza a tratamentului am picurat niste picaturi preparate la comanda si apoi prelucram pleoapele cum ai zis si tu cu tinctura de galbenele si unguient din metrodininazol, in a doua parte a tratamentului continuu cu tinctura si unguientu numai ca picur Systane (o luna), am avut si eu de la inceputu tratamentului mincarimi ale pleoapelor acuma au incetat, ceea ce ma deranjeaza la moment este ca pleopele sunt putin inflamate si putin rosii pe margini  :(  si la mine apar cosuri destul de marisoare si dureroase pe barbie  :angry: chiar ma deranjeaza pentru ca ramin pete rosii dupa ce se cicatrizeaza. Am vrut sa te intreb daca medicu ti-a zis ceva despre machiaj, mie personal nu mi-a atentionat despre creme si pudra dar pe net zice lumea ca in perioada tratamentului trebuie sa excludem orice machiaj inclusiv fondu de ten pt ca servesc drept hrana pt paraziti...dar in faza a doua adica 13-45 zi nu se permite nici un pic de make up?

0

29

Mie, atit dermatologul, cit si oculistul mi-au zis sa renunt la makiaj pe perioada tratamentului. Eu deja am aruncat periile pentru pudra, fard, pensulele pentru ochi si pudra-praf,...aaa...si tushurile...imi parea rau, caci o gramada de bani am bagat in ele....dar ce sa faci?Important e sa fie rezultat....in ceea ce priveste semnele, imi ramin si mie si tare ma irita chestia asta...important e sa treaca, sa nu mai iasa altele....pe urma gasim o solutie de a curati fata. Tu de cit timp ai problema asta? Si care a fost cauza aparitie?,...daca o cunosti desigur?

0

30

salut, problema o am de o luna, mai exact o luna de cind am facut analiza si s-a constatat demodex, pentru ca de la inceput credam ca sunt simple acenee dar pentru ca acum toamna mi s-a acutizat gastrita, credeam ca va trece ca de obicei, dar dupa o saptamina situatia nu se ameliorase ci din cotra, asa ca am plecat la medic, ceea ce m-a mirat ff mult a fost ca, de la prima vedere medicu mi-a scris indreptare la analiza, nici macar nu m-a intrebat daca am ceva probleme cu organele interne si apoi au urmat toate celelalte...dar nu sunt deacord deloc cu metoda ei, pentru ca medicamentele care mi le-a prescris pot a duce ameliorare pe moment si doar topic dar ca sa fie intr-adevar tratamentu eficient trebuie de tratat cauza, in cazul meu de tratat gastrita, ceea ce dna medic nici macar nu s-a sfortat sa afle macar daca exista o astfel de problema, asa ca eu nu astept miracole de la tratament odata ce cauza nu este tratata, bine ca este net si poti sa afli ce e cu tine in realitate!

0